Krótka historia pokera
Autorem artykułu jest Na sportowo
Historia pokera niesie ze sobą wiele niedomówień. Eksperci nie są zgodni czy jego początki to wiek X w Chinach, XII w Egipcie, a może jeszcze kolejny w Europie. A zatem, można przypuszczać, że tak naprawdę obecny poker to wynik ewolucji kilku gier karcianych, które były popularne na przestrzeni ostatnich wieków.
Od gry o marnej reputacji do gry intelektualnej
W związku z podbojami kolonialnymi Europejczyków w Ameryce, poker kojarzył się początkowo z grą dla rozbójników i hulaków, dlatego też nie miał on zbyt dobrej reputacji, ani za wiele wspólnego z dzisiejszym pokerem online. Jednak w XIX wieku zaczęły powstawać publikacje na temat tej gry, a także została ona oficjalnie nazwana pokerem. Sama nazwa została przypuszczalnie zaczerpnięta od jej odpowiednika francuskiego lub też niemieckiego.
Zgodnie z zasadami gry z tamtego okresu, talia liczyła 20 kart, a także nie istniały takie układy jak kolor czy strit. Z czasem, reguły te były regularnie modyfikowane, a także zaczęły powstawać różne odmiany pokera. W 1880 roku, powstał Texas Holdem, który jest aktualnie najbardziej popularnym rodzajem pokera. Ponadto, w związku z dużym zainteresowaniem grą w pokera, zwiększono liczbę kart w talii z początkowych 20 na 32, a następnie na 52 karty. Dzięki temu, przy jednym stoliku do gry mogło zasiąść dużo więcej graczy, a gra stała się dużo bardziej nieprzewidywalna i emocjonująca.
Popularność nieustannie rośnie
Przez kolejne lata poker ciągle się rozwijał. Dużym bodźcem stały się dla niego międzynarodowe turnieje Word Series Of Poker, które zostały zapoczątkowane w 1970 roku. Aktualnie, istnieje wiele rodzajów pokera, ale do cieszących się największą popularnością należy wspomniany już Texas Holdem, a następnie Omaha, a także Five i Seven Card Stud. Wraz z rozwojem internetu, w historii pokera nastały kolejne zmiany i gra w niego przeniosła się do cyber przestrzeni. Obecnie poker przeżywa swoją drugą młodość. Sukces ten zawdzięcza głównie rozwojowi pokera online, który jest ogólnie dostępny, a liczba jego użytkowników rośnie w zastraszającym tempie.
---Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz